PharmDr. Simona Floriánová
PharmDr. Simona Floriánová
Výživa, bylinky a léky v těhotenství a při kojení
Výživa kojenců a batolat
Běžná dětská onemocnění, zranění a jejich léčba
Základy kojení
Děti si hrají...setkávání maminek s tématem kojení
   
   
   
   
   
   
   
   
INFORMACE O LEKTOROVI

    Vystudovala jsem magisterské a doktorské studium všeobecné a sociální farmacie v Brně. Pracuji už více než deset let ve Fakultní lékárně Farmaceutické fakulty VFU Brno. Ve své profesi se zaměřuji především na zdraví dětí, jejich maminek a také maminek nastávajících. Jsem certifikovaná poradkyně při kojení a při odvykání kouření.

    O problematiku prevence onemocnění dětí, správné výživy a farmakoterapii těhotných a kojících, jsem se začala zajímat v době, kdy jsem sama prožívala těhotenství a také čerstvé rodičovství. Jako odborník ve zdravotnictví jsem byla překvapená, jak málo informací je k dispozici. Často jsem se setkávala s tvrzeními, která byla už dlouhou dobu překonaná. Začala jsem proto vyhledávat odborné semináře a konference k těmto tématům a ráda bych své zkušenosti a poznatky předala dál. Poradenství v kojení jsem se začala profesionálně věnovat nedávno. Často se na mě obracely maminky z mého okolí, známé, kamarádky, které byly bezradné nebo nejisté. Zjistila jsem, že i když poradenství při kojení je již běžně dostupné, je mnoho maminek, kterým zrovna můj přístup vyhovuje a kterým mohu pomoci.


    Ačkoliv se traduje, že maminka je šťastná tehdy, pokud je šťastné její dítě, myslím si, že to platí i opačně. Dítě je šťastné, spokojené a sebevědomé, pokud je šťastná, spokojená a sebevědomá jeho máma. A právě k získání sebevědomí, že běžné problémy spojené se zdravím svých dětí zvládnou, chci maminkám pomáhat.

 

17.2. NOVÝ ČLÁNEK - Vendula Šrámková - vaše podpora v mateřství

4.2. NOVÝ ČLÁNEK - Veronika Matýsková - dula Veronika

4.2. NOVÝ KURZ - Rebozo - jak se připravit na porod

4.2. NOVÝ TERMÍN - Aromaterapie pro maminky a děti

4.2. NOVÁ TERMÍN - Cesta za radostným porodem s Annou Kohutovou

21.9. NOVÁ SEKCE - Videa

18.8. NOVÁ AKCE - Cesta za radostným porodem s Annou Kohutovou

2.8. NOVÝ ČLÁNEK - Práva při porodu císařským řezem

Dárkové poukazy
NAVŠTIVTE NÁS TAKÉ NA FACEBOOKU:
facebook logo
Dagmar Ludvíčková
anavy
Skvelamama.cz
Katyv Baby
Zapleteno