zpět na články

 

25. března 2015

Homeopatie

 

Homeopatie

   Homeopatie je nejrozšířenější alternativní léčbou, která je v České republice praktikovaná. Přesto není, na rozdíl od některých evropských zemí, ani částečně hrazená zdravotními pojišťovnami. Dokonce na základě zákonů přijatých v rámci EU nesmí být u homeopatických přípravků uváděno, na jaké zdravotní problémy se užívají a jaké je dávkování. To všechno přesto, že jde o myšlenku starou přes 2 tisíce let. A i když je část homeopatické léčby vhodná i pro laiky jako první pomoc při různých běžných akutních onemocněních a přípravky jsou běžně dostupné v každé lékárně buď skladem nebo v rámci velmi rychlého objednání, běžný laik musí prohledávat internet, číst články a sám studovat, co mu v určité chvíli může pomoci. A to bohužel bez možnosti dalšího dotázání. Proto jsme se v Pluspromaminky rozhodli pořádat kurzy „Základy homeopatie“ a „Homeopatie - Prevence onemocnění, posílení imunity“, které Vám mají pomoci zvládnout základní léčbu běžných akutních nemocí a zranění bez nutnosti objednávat se k homeopatovi nebo studia internetových článků na dané téma.
Jedním z prvních, kteří zformulovali základní princip dnešní homeopatie, byl Hippokrates. Jde o princip podobnosti, který  říká, že podobné se léčí podobným. 
Za zakladatele moderní homeopatie je považovaný německý lékař Samuel Hahnemann (1755-1843), který k principu podobnosti přidal ještě jeden – princip infinitezimální (nekonečně malé) dávky. Toto dávkování se např. u homeopatik prodávaných v ČR označuje jako 5CH, 9CH, 15CH, 30CH a 200CH. Číslo pak udává, kolikrát je účinná látka naředěná. Např. u ředění 5CH jde o ředění v poměru 1: 10 miliardám. U ředění od 15 CH už pak lék neobsahuje prakticky žádnou fyzickou molekulu účinné látky, ale pouze informaci. Pro některé lidi je právě toto důvodem, proč se homeopatii brání. Přitom jde o principy, se kterými se pracuje už tisíce let a navíc jsou dnes součástí nejmodernější vědy.
Homeopatie je stále rozšířenější a oblíbenější nejen mezi laiky, ale i mezi lékaři. Setkat se tak s ní můžete nejen u některých praktických nebo odborných lékařů, ale pracuje se s ní i v porodnicích a na jiných nemocničních odděleních. Pro správné fungování je ale potřeba dodržovat několik zásad a vždy je lepší konzultovat i běžně používaná homeopatika buď s homeopatem, na našem kurzu nebo např. na informační lince výrobců homeopatik. Velkou výhodou této léčby ale je, že prakticky nikdy nemá žádné nežádoucí účinky. Jediným problémem může být špatně zvolené ředění, protože nízké a vysoké ředění působí antagonisticky (mají opačné účinky). Ale u špatně zvoleného homeopatika naštěstí většinou maximálně riskujete to, že vám prostě nezabere. Což je škoda, protože tato léčba v praxi přesvědčila i takového zarytého skeptika, jako jsem já :-).

 

Bc. Vendula Šrámková

 

 

17.2. NOVÝ ČLÁNEK - Vendula Šrámková - vaše podpora v mateřství

4.2. NOVÝ ČLÁNEK - Veronika Matýsková - dula Veronika

4.2. NOVÝ KURZ - Rebozo - jak se připravit na porod

4.2. NOVÝ TERMÍN - Aromaterapie pro maminky a děti

4.2. NOVÁ TERMÍN - Cesta za radostným porodem s Annou Kohutovou

21.9. NOVÁ SEKCE - Videa

18.8. NOVÁ AKCE - Cesta za radostným porodem s Annou Kohutovou

2.8. NOVÝ ČLÁNEK - Práva při porodu císařským řezem

Dárkové poukazy
NAVŠTIVTE NÁS TAKÉ NA FACEBOOKU:
facebook logo
Dagmar Ludvíčková
anavy
Skvelamama.cz
Katyv Baby
Zapleteno