18. prosince 2014

Co máte na těch barevných plenkách? Vždyť to stejně není vidět…
látkové pleny

    To je otázka, kterou nejen často slýchám, ale sama jsem ji dokonce kdysi pokládala. Bylo to v dobách, kdy byla moje beruška ještě v bříšku, a já jsem plánovala, do čeho že budu balit její prdelku. Měla jsem tenkrát povědomost o tom, co to jsou kalhotovky a jaké existují svrchní a že se dnes používají separační pleny a prát stačí jen na 60°C…  Plno dalších užitečných informací se skládalo v mé hlavě do dokonalého Ladovského obrázku, kde já stojím u přebalováku, zapínám malé kalhotovku a manžel stojící vedle mi s láskou podává svrchní kalhotky. Za oknem se stmívá a padají velké sněhové vločky (termín porodu jsem měla na konci prosince) a ve sněhu se prohání děti na sáňkách (bez toho zimní Ladovský obrázek nemůže být). A v tomto obrázku byly všechny pleny kolem bílé a svrchní kalhotky na ně také (ladilo to s tím sněhem). Vážně jsem netušila, proč bych měla mít na plenách, a dokonce svrchních kalhotkách obrázky. Vždyť je to úplně jedno, co je na pleně, když se na ni dají svrchňáky. A není jedno, co je na svrchňácích, protože to prosvítá přes oblečení a neladí to a ničí to dokonalý outfit malé miminkovské slečny. To všechno mi běželo hlavou, a dokonce jsem to hned ventilovala v příslušné látkovací skupince na Facebooku.  V žádném případě jsem nechtěla barevné a obrázkové pleny a rozčilovala jsem se, že není dostatek bílých kalhotkových plen.
    Do své testovací výbavičky jsem si nakonec pořídila co nejsvětlejší kalhotkové pleny a svrchňáky jsem si nechala ušít bílé. Po dvou týdnech přebalování jsem začala přemýšlet, jaké pleny dokoupím, a přistihla jsem se, že přemýšlím nad barevnými. Držela jsem se ale zpátky. Nechápala jsem, proč bych měla mít každou jinou kalhotovku, a tak jsem si vybrala čtyři barvy a vzory a od těch jsem si pořídila, kolik jen kusů měli na skladě. Takto jsem si vytvořila svou výbavičku novorozeneckých kalhotkových plen. Za měsíc jsem začala být zoufalá, jak malý výběr barev a vzorů mám, a řekla jsem si, že až si budu kupovat pleny jednovelikostní, tak se vyřádím.
    Připravovala jsem se opravdu zodpovědně. Jde přece o výběr plen, které budu používat do konce plenkového období… Takže část plen jsem vybrala já, část moje mamka (beruška dostala úžasný dáreček) a spokojeně jsem začala přebalovat do jednovelikostních plenek s pocitem, že mám nakoupeno a vystaráno i na druhé dítko. Bohužel jsem začala zjišťovat, že mám stále nutkání koukat do e-shopů oblíbených značek. Za podívání přece nic nedám, že… Stejně nebudu nic kupovat… Všechno už mám… A sakra, nové vzory… Tak ještě jedna plenka by se dala koupit… Určitě se bude hodit… Nebudu muset prát obden… S tímto plánem jsem si pořídila dalších několik plen. To byl začátek mého konce.
    Dnes mám roční holčičku a pozorně lustruju pleny a hledám na nich každou sebemenší stopu po mírné sepranosti s vidinou toho, že tuto plenu prodám a koupím si nějakou jinou, do které jsem se zamilovala na první pohled. Plen mám tolik, že bych mohla s klidem prát jednou za pět dní nebo přebalovat trojčata. A svrchní kalhotky? Mé oblíbené Anavy nedávno představily nové vzory PUL svrchních kalhotek, které jsou naprosto jedinečné, nádherné a úchvatné a nedá se bez nich žít J. Jediným problémem je, že používám jen vlňáčky a PUL svrchní kalhotky nepotřebuji. Stejně si ale aspoň dvoje pořídím…
    Já fakt nechápu, co na těch barevných a vzorovaných plenkách všichni mají…

 

Bc. Vendula Šrámková

17.2. NOVÝ ČLÁNEK - Vendula Šrámková - vaše podpora v mateřství

4.2. NOVÝ ČLÁNEK - Veronika Matýsková - dula Veronika

4.2. NOVÝ KURZ - Rebozo - jak se připravit na porod

4.2. NOVÝ TERMÍN - Aromaterapie pro maminky a děti

4.2. NOVÁ TERMÍN - Cesta za radostným porodem s Annou Kohutovou

21.9. NOVÁ SEKCE - Videa

18.8. NOVÁ AKCE - Cesta za radostným porodem s Annou Kohutovou

2.8. NOVÝ ČLÁNEK - Práva při porodu císařským řezem

Dárkové poukazy
NAVŠTIVTE NÁS TAKÉ NA FACEBOOKU:
facebook logo
Dagmar Ludvíčková
anavy
Skvelamama.cz
Katyv Baby
Zapleteno